MLG0603P12NJT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
MLG0603P12NJT000
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 12 nH 5 % 250 mA 1.1 Ω
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.33 mm
Length609.6 µm
Width304.8 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0201
Case Code (Metric)0603
Height300 µm
PackagingReel
Self Resonant Frequency3.5 GHz
Q Factor14
Current Rating250 mA
DC Resistance (DCR)1.1 Ω
Test Frequency500 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
ShieldingUnshielded
Inductance12 nH